Forum Gildii Invigorate

Forum Gildii Invigorate

Ogłoszenie

Jesteście brzydcy i gupi :<

#1 2009-02-15 01:40:02

syni

Invigorate Member

Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 3
Punktów :   

Skarbiec Invi

Wiec tak, jak sama temat wkazuje, proponuje zorganizować skarbiec a dokładnie konto które zajmowało by sie gromadzeniem dóbr Gildii, miałem z tym i np bardzo dobrze to sie sprawdzało w innych gildiach w jakich do tej pory byłem. Polegało by to na co tygodniowym zbieraniu składek Zenów powiedzmy co tygodniowe te 20-30k zen tak by każdy nie odczul tego na portfelu :P Następnie zgromadzone fundusze były pożyczane komuś z Gidli np na jakiś item i etc, i potem by oddawał jednak z tym ze nie może wziąść więcej jak jedna pożyczkę póki nie zwróci tego co pożyczył. (no i np  pożyczka nie może przekraczać  50% wartości przedmiotu) Tak samo miął by sie itemami Kartami i etc. czyli zrobiło by sie cala listę co obecnie jest w magazynie i jeśli ktoś cos chce robi sąde w Dziale magazyn(tja lepeij zrobic dział osobny by miało to ręce i nogi) no i za sprawa glosowania (powiedzmy 10 osób anonimowo) otrzymuje item/pożyczkę/kartę... cos na tej zasadzie :> oczywiście to tylko przykład :> 

Powiedzmy taki schemacik:

3 osoby które często SA w grze (plus skarbnik) którzy maja dostęp do konta "SKARBNIK" na samym kocie umieścił bym 2 postacie : Magazynier i Skarbnik :>

Skarbnik - osoba odpowiedzialna za wpisywanie wpłat i od kogo one sa, pilnująca by nikt nie zapomniał  wpłacić
              - osoba odpowiedzialna za inweteryzację  magazynu i robienie tz raportu ze spisem rzeczy oraz jakie zmiany  zaszły w ciągu tygodnia/2 tygodniów byśmy wiedzieli my wszyscy czy cos np. nie zagineło bez naszej wiedzy ;]
Co wy na to ? A samego skarbnika wyłoni sie także poprzez glos wonie <tajne> :P z pośród zgłoszonych ochotników :]

Offline

 

#2 2009-02-15 10:35:14

Amek

Invigorate Member

Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 16
Punktów :   

Re: Skarbiec Invi

Myślę, że spontaniczne prośby i pożyczki bo coś tam jako tako zdają egzamin.

Offline

 

#3 2009-02-15 12:30:49

hiero

Invigorate Member

Zarejestrowany: 2008-03-29
Posty: 28
Punktów :   

Re: Skarbiec Invi

ja jestem oczywiście za;P chodź z tym glosowaniem 10 ludzi to zdeka przesada;P

Offline

 

#4 2009-02-15 14:37:45

syni

Invigorate Member

Zarejestrowany: 2009-02-06
Posty: 3
Punktów :   

Re: Skarbiec Invi

Hiero to tylko czysty przyklad mozna i mniej osob :> np 5/4 :P

Amek racja spontaniczne pozyczki sa ok, ale nieraz nie kazdy ma np tyle zenow by wziasc i pozyczyc pozatym tA OSOBA tez moze chciec na cos zbierac, skarbiec bylby tz bankiem gildi ;]

Offline

 

#5 2009-02-23 19:31:00

Palmon

Invigorate Member

Zarejestrowany: 2008-03-29
Posty: 31
Punktów :   

Re: Skarbiec Invi

pozyczki >skarbiec.  Chcesz kupic zeroma za 3mln nie masz kasy? sadze ze ktos Ci pozyczy...jesli juz to ja bym zrobil cos takiego na jakies ciezkie itemy do zdobycia ale nikt takich nie sprzedaje wiec ja jestem na nie.

Offline

 

#6 2009-02-24 14:22:32

Rupas

Administrator

Zarejestrowany: 2008-06-20
Posty: 14
Punktów :   

Re: Skarbiec Invi

ja bym zrobił tak, zebrać ludzi którzy zgodzą się być inwestorami w Invigorate Bank. Powiedzmy że jest 20 osób które się zgodzi i ich stać na co tygodniową składkę po 100k na przyklad, albo jak tam pasuje. Poza tym, jak jakas elo kasa z tego wyjdzie to zawsze pare groszy wejdzie z odsetek bankowych ( z systemu RO ). Dojscie do stowarzyszenia bankowego uzaleznione jest od kaucji, powiedzmy 2xnormalna rata, zeby juz zaczelo sie coś dziać. Trzeba tez wziąść pod uwage że w przyszłosci nasza gildia moze mieć zamek, to bedzie chyba dobry start na investy.  Co do itemów, to mozna w sumie zrobić Magazyniera, ale osobiście mam pewne obawy co do zgrania gildii i tak jak w sumie wczoraj Hatsu mówił, w gildii jest "elita", "elita2" i "elita3" (każdy niech przydzieli sie do innej). Ogólnie gildia wozi sie w 3 roznych party, z 3 roznymi gildiami i najczesniej w te same miejsca wiec jesli powiedzmy ktos z elita2 chce item z Magazynu to ma poparcie swojej elity bla bla bla. Na Bank jestem na tak, na Magazyniera nie bo bedzie konfliktogenny i przyczyni się negatywnie na nastroje gildii.

Offline

 

#7 2009-02-24 15:49:25

Ibod

Invigorate Member

Zarejestrowany: 2008-03-29
Posty: 95
Punktów :   

Re: Skarbiec Invi

pozyczki > skarbiec
Nie uznaje skarbcow i tego typu przedsiewziec. Zawsze ktos bedzie jenczec ze zostal pokrzywdzony bo zupa byla za slodka. Jezeli takowy powstanie, to nie bede z niego kozystal w zaden sposob. Wole pozyczyc kase od kogos z gildi, a pozniej splacic mu w odpowiedniej formie.

Jezeli bedzie zamek i jakies investy to prawo do nich mym zdaniem powinni miec Ci co oplacaja owe skladki. Uznaje 2 zasady:
1. *ktora mam za najlepsza*. Kto oplaci skladki za dany dzien tego caly drop z owego dnia. Aby nie bylo jazdy ze ciagle jedna osoba oplaca i zgarnia wszystko byla by organizowana lista. Po  oplaceniu swego dnia i odebraniu wszystkich itemow, przeskakiwalo by sie na koniec kolejki. Placilo by sie z gory 2-3 dni przed swym dniem.
2. Ci co zrzucali sie maja takie samo prawo do skarbow. Lecz tu trza liczyc na to iz dogadaja sie jakos... a jak wiadomo predzej czy pozniej konflikt o jakis item powstal by predzej czy pozniej.

Jak wiadomo skarby zamkowe nie sa za cudowne... Ale OCA/Ygg-i/Elu sadze ze wielu by chcialo i chociazby dla nich oplacali by owe skarby.

Ostatnio edytowany przez Ibod (2009-02-24 15:51:17)

Offline

 

#8 2009-02-25 21:50:05

Rhade

Invigorate Member

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 73
Punktów :   

Re: Skarbiec Invi

Ja moze tak spoza tematu. Wszystkich zapraszam na ventrilo wrecz nalegam na wydatek 20zl na sluchawki z mikrofonem wbudowanym. To naprawde usprawnia dzialanie gildi bo czesto jest tak ze czata ragnarokowego sie omija albo on sie przewija, cokolwiek a na vencie zawsze sie mozna dogadac i wszystko latwo zalatwic... to tyczy sie tych tzw elit bo gdy kazdy bedzie mial venta bedzie jedna wielka elita ; ]

Offline

 

#9 2009-02-26 14:51:29

GhosT

Invigorate Member

Zarejestrowany: 2008-03-28
Posty: 46
Punktów :   

Re: Skarbiec Invi

dobrze, dopoki nie bedzie to wymagalo dluzszych posiedzen i sluchania, w chwili obecnej, w znacznej wiekszosci i tak nieznajomych glosow...

Offline

 

#10 2009-02-26 16:47:11

Goten

Invigorate Member

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 2
Punktów :   

Re: Skarbiec Invi

Ja już prawie wszystkich głosy rozpoznaje :D Chociaż na początku też nie mogłem się połapać.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lksdabdabrowa.pun.pl www.zareklamujsie.pun.pl www.polskamarynarkawojenna.pun.pl www.volleycentrum.pun.pl www.narutodestiny.pun.pl